FREYA TRACI DOM. TRACI GO PO 8 LATACH

FREYA TRACI DOM PO 8 LATACH!
Freya po niemal 8 latach wraca z adopcji. TRACI DOM.

Musimy jej znaleźć nową rodzinę, dom tymczasowy lub miejsce w hotelu do połowy stycznia 2024.
Freya była podopieczną Adopcji Malamutów i Skrzydlatego Psa, została oddana do adopcji w 2016 r. jako kilkumiesięczne szczenię.
I cóż… Życie. Nawet się nie chce komentować, oceniać. Bo to i tak niczego nie zmieni.

Nam zależy tylko na tym, aby Freyi znaleźć dobre miejsce, aby zmiany i rozłąka z życiem, jakie zna, były dla niej jak najmniej traumatyczne.

Freya ur. 2016 r. jest psem średniej wielkości (waży ok 14kg), jej mamą była suczka w typie północnym, ojciec, to prawdopodobnie pies w typie berneńczyka (info nigdy nie było potwierdzone), jest zdrowa, ma aktualne szczepienia, nie jest wykastrowana (my się tym zajmiemy).
Freya mieszka w Katowicach.

Obecni opiekunowie Freyi widzą w niej dużo cech border collie. Freya na co dzień jest bardzo przyjacielską suczką, ma dobre relacje z ludźmi, z kotami i innymi psami. Łatwiej jej zaakceptować mniejsze psy. Niesprowokowana nie zaczepia psów, jednak potrafi odpowiedzieć na zaczepki innego psa, zwłaszcza jej wielkości, albo większego od niej.
Freya jest typowym miejskim psem. Ładnie chodzi na smyczy, uwielbia spacery i zabawy, bardzo lubi jazdę w samochodzie. W domu zachowuje się wzorowo, dopóki nie zostanie sama. Jedynym problemem jest to, że bardzo nie lubi zostawać sama w domu. Nie niszczy, nie demoluje, ale szczeka, piszczy, wyje i jest bardzo niespokojna, co może być uciążliwe dla sąsiadów i jest uciążliwe dla samej suczki. Jednak przy odrobinie zaangażowania, cierpliwości i wyrozumiałości dla suni, przepracowanie tych problemów jest jak najbardziej możliwe.

Idealnym domem stałym lub tymczasowym byłby dom, w którym ktoś „ciągle” jest, albo na krótko musiałaby zostawać sama, co byłoby dobre do pracy nad problemami separacyjnymi. I co najważniejsze, Freya potrzebuje opiekuna, który będzie mieć dla niej dużo wyrozumiałości, cierpliwości.
Może ma ktoś w domu kogoś, kto mało wychodzi i zechciałby do towarzystwa fajną psią kumpelkę?
A dom z ogrodem, byłby wymarzoną opcją!

Jeśli zechcesz pomóc Freyi i dać jej dom tymczasowy, my pokrywamy koszty wyżywienia, opieki weterynaryjnej i wsparcia behawioralnego, jeśli będzie konieczna pomoc behawiorysty.

Kontakt w sprawie adopcji, dania domu tymczasowego, pomocy, chęci uzyskania więcej info
Fundacja Skrzydlaty Pies
Kasia +48 606 962 357
(jeśli chcesz pomóc, prosimy o kontakt telefoniczny. Nie odpisujemy na smsy, wiadomości i komentarze)