Poznaj naszych podopiecznych i zostań Wirtualnym Opiekunem

Wirtualny Opiekun – Deklaracja Wsparcia >

Wirtualny Opiekun, kto to taki?

Przygarnięcie do swojego domu bezdomnego zwierzęcia, to tylko jeden ze sposobów na pomoc zwierzętom w potrzebie. A przecież pomagać można na bardzo wiele innych sposobów. Jednym ze sposobów jest wirtualna adopcja. Nie każdy może zostać opiekunem zwierzaka dosłownie. Bo alergia, bo absorbujące dzieci, bo tryb życia nie pozwala, bo rodzina się nie zgadza…
Przyczyn może być wiele. I co zrobić, kiedy bardzo chce się być częścią życia jakiegoś zwierzęcia? To proste! Zostać Wirtualnym Opiekunem i opiekować się oraz wspierać wybrane zwierzę naszymi rękami.


Kto może zostać Wirtualnym Opiekunem? Każdy!

Tak! Każdy z nas może stać się Wirtualnym Opiekunem wybranego bezdomnego zwierzaka, poczynając od każdej osoby dobrej woli, poprzez grupy osób, na uczniach klas, szkołach i firmach kończąc. Taka pomoc, to ogromna szansa na poprawę losu zwierzęcia, które nie ma niczego i nikogo oprócz nas. Ty wybierasz zwierzę, określasz zakres wsparcia, a my działamy dalej!

Co daje wirtualna adopcja?

Wirtualna adopcja daje Ci przede wszystkim ogromną satysfakcję, że możesz być częścią życia zwierzęcia, że dzięki Tobie zwierzę przestaje być anonimowym, samotnym, często chorym, cierpiącym w złych warunkach stworzeniem. Dzięki Tobie zwierzę odzyskuje godność, bezpieczeństwo oraz zyskuje opiekę ludzi, którym na nim zależy.
Warto pamiętać, że zachęcając młodzież, całe klasy, grupy młodych przyjaciół do wzięcia jakiegoś zwierzaka pod wirtualną opiekę, uczymy tych młodych ludzi empatii i innych wspaniałych zachowań, jak troska o innych, umiejętność dzielenia się, dostrzegania czegoś więcej niż własne potrzeby.
Bardzo byśmy chcieli nieść pomoc wszystkim zwierzętom, które tej pomocy potrzebują, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc, z bardzo prozaicznego powodu, którymi najczęściej są ograniczone możliwości finansowe.
Ponadto każdy Wirtualny Opiekun ma swoje miejsce w naszej internetowej i nie tylko internetowej przestrzeni. Głośno mówimy i reklamujemy postawę godną naśladowania, jaką jest bycie Wirtualnym Opiekunem bezdomnego zwierzęcia.

Wirtualna Adopcja. Nasze zasady.

Wielokrotnie przekonaliśmy się, że wspólne pomaganie jest łatwiejsze i naprawdę razem możemy więcej zdziałać
No to zaczynamy!

1. Wirtualny Opiekun wybiera bezdomne zwierzę, które chce wspierać w wybrany przez siebie sposób. Nie musi to być zwierzę, które już jest pod opieką Fundacji. Może być tak, że dana osoba wie o jakimś zwierzaku, który potrzebuje pomocy, którego trzeba zabrać ze złych warunków, ze schroniska. etc. Wirtualny Opiekun deklaruje swoją pomoc – Fundacja zabiera zwierzaka pod opiekę. Wirtualny Opiekun może pomóc poprzez:
– finansowanie w całości lub częściowo pobytu zwierzęcia w hotelu dla zwierząt lub w domu tymczasowym do momentu znalezienia mu nowego domu lub przez inny okres czasu.
– regularny zakup karmy dla wybranego zwierzęcia
– finansowanie leczenia zwierzęcia, jeśli dane zwierzę tego potrzebuje.

2. Fundacja sprawuje bezpośrednią opiekę nad zwierzęciem, zapewnia zwierzęciu bezpieczne i odpowiednie warunki życia (najczęściej jest to sprawdzony hotel dla zwierząt/dom tymczasowy). Fundacja dba, by zwierzę miało regularne spacery, socjalizację, kontakty z człowiekiem. Jeśli zwierzę wymaga leczenia, badań, diagnozy – Fundacja również tym się zajmuje.

3. Wirtualny Opiekun może żądać informacji na temat zwierzęcia, które wspiera! Dodatkowo, bieżące informacje o podopiecznych Fundacji są dostępne na na Forum Adopcyjnym Fundacji i na Facebooku. Wirtualny Opiekun dostaje wszelkie informacje na temat wykorzystania środków, które przekazał dla zwierzęcia.

4. Podstawowe koszty utrzymania jednego zwierzęcia przez Fundację:
– miesięczny koszt pobytu jednego psa w hotelu wraz z wyżywieniem, to od 450 do 600 zł brutto
– jeśli pies wymaga specjalnej diety, to oczywiście ma to zapewnione. Koszt jest zależny od ceny danej karmy.
– szczepienia, odrobaczenie, chipowanie, diagnostyka, leczenie, kastracje i inne zabiegi chirurgiczne – indywidualnie dla każdego zwierzęcia wg jego potrzeb: od 50zł wzwyż
– transport do weterynarza, do domów tymczasowych / stałych najczęściej pokrywamy własnymi prywatnymi środkami.

5. Będąc Wirtualnym Opiekunem możesz odwiedzać swojego podopiecznego, kiedy tylko masz ochotę i możliwość.

6. Informacje na temat zwierzęcia i jego Wirtualnego Opiekuna umieszczamy na Facebooku oraz na oficjalnej stronie Fundacji, chyba że Wirtualny Opiekun sobie tego nie życzy.

7. W razie potrzeby, podpisujemy umowę z Wirtualnym Opiekunem, w której zapisane są wspólne ustalenia.

8. Wszyscy, najlepiej, jak umiemy wywiązujemy się z ustaleń.

Skontaktuj się z nami!

Jeśli dopiero rozważasz zostanie Wirtualnym Opiekunem, chcesz dopytać o jakieś szczegóły, porozmawiać lub już wiesz, że chcesz zostać Wirtualnym Opiekunem któregoś z naszych podopiecznych, to skontaktuj się z nami. Najlepiej od razu z osobą podaną do kontaktu w sprawie adopcji danego zwierzęcia. Numer telefonu podany jest przy każdym zdjęciu i opisie zwierzęcia.
Jeśli nie masz wybranego zwierzęcia, nie wiesz do kogo zadzwonić, to dzwoń do Kasi, możesz również skontaktować się z nami e – mailowo.
Kasia Grzegorczyk tel. 606 962 357
e – mail: info@skrzydlatypies.pl

Zapraszamy do wspólnego pomagania!