Tydzień z Nukim

Nuki, to pies w typie alaskan malamute w wieku ok 6,5 roku. Jest podopiecznym KTOZ, a pomocą w szukaniu odpowiedzialnego domu służą Adopcje Malamutów FSP.

Nie znamy jego historii. Wiemy, że nie miał szczęścia do ludzi, którzy umieliby się nim odpowiednio zaopiekować w wieku szczenięcym, zsocjalizować, nauczyć życia. Ignorowanie przez pierwszych właścicieli, żadnych zasad, których musi przestrzegać i człowiek, i pies zaowocowały u Nukiego problemami w radzeniu sobie z emocjami i doprowadziło do nabycia niewłaściwych zachowań typu: bronienie zasobów.
Nuki rok spędził w krakowskim schronisku. Tu również nie miał możliwości skorygowania złych przyzwyczajeń, dwukrotnie wrócił z adopcji.

Los jednak uśmiechnął się do Nukiego. Spotkał na swojej drodze Kamila, który pokochał go, zaufał i dał szansę na nowe, lepsze życie. Dzięki niemu Nuki trafił na szkolenie stacjonarne pod skrzydła doświadczonego szkoleniowca. Przebywał początkowo w hoteliku pod Wieliczką koło Krakowa.Tu nauczył się nowych, pozytywnych zachowań i funkcjonowania w stadzie. Obecnie czeka na adopcję w hoteliku w Hasiorowie, w okolicach Bełchatowa (woj. łódzkie)

Nuki jest psem bardzo kontaktowym, zapatrzonym w swojego opiekuna, łaknącym bardzo kontaktu z nim. Musimy tylko znaleźć dla niego odpowiedzialnego, konsekwentnego przewodnika, który mądrze poprowadzi go przez resztę jego psiego życia.

Nuki, to pies dla kogoś, kto lubi spędzać aktywnie czas z psem na spacerach, na wspólnych wycieczkach, ćwiczeniach i zabawach.
Nuki jednak nie jest typem sportowca.
Polecamy go do domu bez dzieci i innych zwierząt. Może zamieszkać zarówno w bloku jak i w domu z ogrodem. W mieszkaniu nie niszczy, nie wyje. Na spacerze czy na psim wybiegu na większość psów reaguje pozytywnie, zainteresowaniem i chęcią zabawy. Nie znamy natomiast stosunku do kotów.

Warunkiem adopcji jest osobiste poznanie Nukiego pod okiem tymczasowej opiekunki. Obowiązują procedury adopcyjne : wypełnienie ankiety, zgoda na wizyty przed i po adopcyjne, podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji: Martyna 608 286 295
Więcej o Nukim w jego albumie na FB