Alaskan Malamute wg SPAM

Alaskan Malamute jest fabryką futra, światowej klasy szarpaczem, a jeśli mu na to pozwolisz, będzie jadł co chwile bez umiaru. Świat jest jego podwórkiem; to dlatego, że może go powstrzymać niewiele ogrodzeń (będzie o tym jeszcze niżej). Nie ma bardziej radosnego, wybujałego, przyjaznego psa w królestwie zwierząt, żaden inny nie pokaże Ci lepiej, dlaczego warto kochać psy.

Alaskan Malamute to pies towarowy, zbudowany do ciągnięcia ciężkich ładunków na duże odległości. Jest bardzo atletyczny z dobrze umięśnionym ciałem, głęboką klatką piersiową, mocnymi nogami i pióropuszem ogona, który faluje nad jego plecami.

Głowa Alaskana Malamute jest szeroka z kłującymi uszami i ciemnobrązowymi oczami. Ma charakterystyczne oznaczenia: czapkę nad głową i twarz, która jest albo cała biała, albo zaznaczona za pomocą paska lub maski. Sierść ma kilka kolorów, w tym biały (jedyny dopuszczalny kolor) i szary, czarny i czerwony, pomieszane z kolorem białym na brzuchu, nogach, stopach i twarzy.

Wiesiek

Malamuty to duże, potężne psy, które zostały wyhodowane, aby ciągnąć sanie w trudnym terenie i brutalnym klimacie. Niezwykle trudno utrzymać je za ogrodzeniem jeżeli brak im zabaw oraz ćwiczeń, ponieważ są to doświadczeni kopacze i wspinacze. Każdy malamut powinien zatem mieć CHIP (zarejestrowany!) oraz odpowiednią adresatkę z identyfikatorem.

Są to piękne psy, z pierwotnym charakterem i wyglądem, które mogą sprawić, że poczujesz śnieżne wiatry tundry, nawet gdy stoisz na podmiejskim trawniku. Absolutnie uwielbiają życie i ludzi. Ale! Mądry opiekun musi je o tym przekonać i pokazać, że Malamute może być szczęśliwy również tutaj, na podmiejskim trawniku z dala od Zimnej Północy…

Ciąg dalszy nastąpi…

Natalia

* SPAM – Skrzydlaty Pies Adopcje Malamutów